Corners of the World jaaroverzicht 2016
Aan het einde van het jaar is het tijd voor lijstjes en overzichten. En Corners of the World doet daar gewoon gezellig aan mee!
1. Welke reizen maakte ik dit jaar?
Januari
Januari bracht ik deels door in het prachtige Venetië. Niet alleen bewonderde ik de schoonheid van het Venetiaans carnaval, ook ontdekte ik dat er in de lagune van de stad nog meer mooie eilanden te ontdekken zijn.
Bekijk hier de foto’s van het carnaval in Venetië.
Lees hier meer over Venetië voor ieder budget.
Of lees hier het artikel over de eilanden in de lagune van Venetië.
Geen zin om te lezen? Bekijk dan de video over Venetië en het carnaval.

Februari
Ik heb al wel vaker gesnowboard, maar een wintersportvakantie kwam er nooit van. Tot februari. Samen met mijn zusje en een vriendin bracht ik een paar dagen in de sneeuw door in Winterberg, Duitsland.
In de volgende blogs ga ik wat dieper in op de eerste keer wintersporten:
Eerste keer wintersporten #1 – Welke bestemming?
Eerste keer wintersporten #2 – Hoeveel kost het?
Eerste keer wintersporten #3 – Voorbereiding en extra tips

April
Ik bracht een paar weken door in mijn geliefde Spanje. Valencia was een heerlijke stad om te ontdekken, maar Madrid voelde voor mij echt weer als thuiskomen. Na een paar jaar niet naar de kapper te zijn geweest besluit ik overigens ook nog eens om mijn haren te laten knippen in Madrid. Bij de oudste mannenkapsalon van de stad.
Daarnaast bracht ik nog een weekend door in Koblenz met mijn moeder, nadat ik via een wedstrijd van Travelbird op Instagram een reisvoucher had gewonnen.


Mei
Ook mei was weer een reislustige maand. Ik reisde van hot naar her in eigen land en bezocht zelfs het noordelijke Pieterburen. Daarnaast ontdekte ik in een paar dagen tijd wat voor een leuke stedentripbestemming Boedapest is. En tot slot vertrok ik in mei weer naar de andere kant van de wereld. Als eerste op het programma stond Cuba!



Juni
De maand juni bracht ik door op Cuba en op Jamaica. Cuba was een prachtig, maar ook intens land om alleen rond te reizen. Zo voelde ik me een salsakoningin op de dansvloer in Viñales en twijfelde ik aan mijn eigen instinct in Camaguëy.
Maar de grote verrassing van 2016 is toch wel Jamaica. Dit eiland fascineerde mij al zo lang, maar telkens gaf ik een andere bestemming weer voorrang. Maar het was liefde op het eerste gezicht. Wat een fantastisch eiland!
In deze ode haal ik jou misschien ook wel over om naar Jamaica te gaan.
En anders lukt het met deze video misschien ook wel.

Juli
De maand juli bracht ik deels door op Jamaica en deels in de Verenigde Staten. Mijn zusje had namelijk zomervakantie en we besloten onze eerder afgelaste road trip alsnog te gaan maken! Wat hebben we veel prachtige dingen gezien. Een korte impressie van de reis kun je in dit artikel krijgen.

Augustus
Ook in augustus was ik in de Verenigde Staten. Ik had nog geen plannen gemaakt en besloot uiteindelijk om terug te gaan naar Nederland. Onaangekondigd, dus vrienden en familie schrokken zich een ongeluk toen ik ineens weer thuis was. Het was tijd om werk en reizen van elkaar te leren scheiden, want anders ging ik deze levensstijl niet lang volhouden.
Oktober
In oktober organiseerde Lotte van de reisblog Scratching My Map een bloggersevenement in ‘haar’ stad Leuven. Wat een verrassend leuke stad is dat!
Daarnaast gaf ik mezelf een week écht vakantie en zocht ik een vriend op die in Barcelona woonde. Barcelona deed me goed, net als de uitstapjes die we maakten naar onder andere Girona en Montserrat.
Mijn moeder, mijn zusje en ik waren in tijden al niet meer samen op pad geweest. “Waarom gaan we dan niet met z’n drieën naar Krakau?”, vroeg mijn moeder. Ja, waarom niet? En dus bracht ik in oktober ook nog een paar dagen in deze leuke Poolse stad door.



De maanden november en december stonden echt even in het teken van bijkomen en opladen. Nadenken over de koers die ik wil gaan zetten. Om op die manier weer fris aan de slag te kunnen gaan in 2017!

2. Jullie favoriete blogs op Corners of the World
Dit waren de best gelezen artikelen in 2016 (in willekeurige volgorde):
1. Handige reisspullen, jullie zijn er dol op. Ik heb dit artikel in 2015 geschreven, maar hij blijft ontzettend populair. Zó populair, dat ik dit jaar een tweede artikel met handige reisspullen deelde!
2. Ik krijg wel eens vragen over de foto’s die ik tijdens mijn reizen maak. Ik ben ervan overtuigd dat iedereen mooie foto’s kan maken, ongeacht welke camera je bij je hebt. Erg fijn om te zien dat jullie blij zijn met deze tips.
3. Ik beland soms wel eens in gekke, maffe en onhandige situaties. Zoals die keer dat ik per ongeluk in de sloppenwijken van Bogotá belandde. Maar het artikel is ongekend populair, dus ik ben blij dat mijn leed jullie vermaakt. Just kidding, ik houd ervan om dit soort verhalen te schrijven en te delen met jullie.
4. Het verhaal over mijn schijnbare date op Cuba viel ook goed in de smaak.
5. Mensen zijn altijd verbaasd hoe ik van die goedkope vliegtickets scoor. Gelukkig heb ik al wat mensen kunnen helpen met dit artikel over goedkope vliegtickets vinden!
3. Mijn favoriete blogs op Corners of the World
1. Het verhaal over de helse wandeltocht in de Grand Canyon was erg leuk om te schrijven!
2. Ik ben fan van mijn rubriek Pretty Picture Time, waar reisfoto’s centraal staan. Een van mijn favorieten is die van het Spaanse Girona.
3. Over mooie reisfoto’s gesproken: wat geniet ik altijd van het werk van reisfotograaf Laura. Ze schreef dit jaar een fantastisch boek over reisfotografie. Hier lees je er meer over.
4. Een van mijn favoriete artikelen is eigenlijk een video, namelijk de video van Cuba. Ik kan deze niet vaak genoeg bekijken!
5. En natuurlijk mag mijn grote liefde Madrid niet ontbreken. Dit jaar vond ik het weer tijd om naar de kapper te gaan. En dat deed ik: in de oudste mannenkapsalon van Madrid.
4. Meest populaire foto’s op Instagram
Wat blijft Instagram toch een leuk platform. Lekker babbelen met andere reislustige mensen, me laten inspireren door mooie reisfoto’s en op mijn beurt weer anderen helpen met hun reisplannen. Dit waren de meest populaire foto’s op Instagram van 2016. Volg je me al op Instagram?

5. Corners of the World cijfertjes en doelen
Wat een fijne cijfers kan ik aan het einde van 2016 bekendmaken!
Zo zijn er inmiddels meer dan 3000 unieke bezoekers per maand die samen voor meer dan 11.000 paginaweergaven zorgen.
Instagram groeide dit jaar behoorlijk: er zijn meer dan 2600 volgers. Foto’s krijgen gemiddeld tussen de 300 en 400 likes.
En ook op Facebook werden mijn verwachtingen meer dan waargemaakt: inmiddels zijn we de 600 volgers gepasseerd!
Twitter heb ik een tijdje links laten liggen, maar de afgelopen tijd kwam ik er weer achter hoe gezellig het op dit platform is. Ook daar zitten we nu op een mooi aantal: 1000 volgers.
Bedankt voor al jullie liefde, vragen en bedankjes, tips, motiverende berichten en enthousiasme. Jullie zorgen ervoor dat ik dagelijks met veel plezier met Corners of the World bezig ben!
En dan nu de doelen voor komend jaar…
Qua cijfers ben ik nog even aan het afwegen wat reëel is, maar ik heb wel een aantal doelen voor Corners of the World voor 2017 op een rijtje gezet.
Hoewel ik het afgelopen jaar veel aandacht schonk aan social media wil ik me het komende jaar ook weer wat meer richten op de blog. Ik ga proberen om 2 keer per week een artikel te plaatsen: op woensdag en op zondag.
Daarnaast wil ik het komende jaar vooral meer gaan focussen op video; dat is immers waarvoor ik heb gestudeerd en ik weet dat ik hier nog veel meer mee kan doen. YouTube gaat dus prominenter ingezet worden voor Corners of the World.
Wie mij al langer volgt weet dat ik inmiddels al twee keer van vormgeving ben veranderd. Maar nog steeds ben ik niet tevreden. Het komende jaar wil ik met een website designer om de tafel gaan zitten om wat ideeën te bespreken en de lay-out van de website te realiseren zoals ik dat wil.
Tot slot wil ik me ook blijven richten op het contact met volgers en andere reislustige mensen, zowel “offline als online”. Zoals jullie misschien al hebben gezien organiseer ik samen met Suzanne van Artikel 2.55 het evenement De Reislustige Freelancer. Ik vind het geweldig dat we zo veel jonge reislustige mensen kunnen inspireren en helpen om locatie-onafhankelijk te werken en hun droomplannen te verwezenlijken. In december was de eerste editie en wat was het leuk! Zin om ook geïnspireerd te worden? In februari houden we weer twee evenementen in Utrecht. Op de Facebookpagina houden we iedereen op de hoogte.

6. Bucket list voor 2017
Een mens moet ook nog wat te wensen en te dromen hebben, toch? Op mijn bucket list staan zowel een aantal bestemmingen als een aantal dingen die ik graag wil doen. Ik deel er een paar met jullie:
1. Ik blijf het op de een of andere manier maar uitstellen, maar ik wil ontzettend graag mijn duikbrevet – PADI – halen. Hopelijk komt het er dit jaar van!
2. Een van mijn grote wensen wat betreft video is het aanschaffen van een drone. Ik heb er al een op het oog die door het compacte formaat ook erg handig is voor het reizen: de DJI Mavic Pro.
3. Het bijwonen van een evenement gericht op reisbloggen. Zelf zit ik te denken aan Traverse dat in april in Londen te bezoeken is. Even kijken hoe het met de planning zit. Als er nog mensen zijn met andere suggesties en aanraders, please let me know!
4. En zo worden er natuurlijk ook dingen georganiseerd voor digital nomads. Onder andere Naomi van Zakenmeisje organiseert in 2017 workations voor digital nomads en de Digital Nomad Cruise lijkt me ook onwijs gaaf om een keer mee te maken.
5. Een van de bestemmingen die bovenaan mijn bucket list staat is het Amazonegebied, met onder andere een bezoek aan Mount Roraima. Wie weet dit jaar!
6. Een andere bestemming die ik graag in 2017 zou willen ontdekken is Marokko. Wat een sprookjesachtig en fotogeniek land is dit, dat is toch de droom van iedere fotograaf/verhalenverteller?
Een paar bestemmingen die ik heel graag wil bezoeken zijn al vastgelegd voor 2017. In januari vertrek ik namelijk naar de paradijselijke Filipijnen en in maart ga ik naar het prachtige Zwitserland!
Eerdere Corners of the World jaaroverzichten
Wil je eerdere jaaroverzichten van Corners of the World teruglezen? Die vind je hier:
Ik hoop dat jullie geïnspireerd en met een frisse blik aan het nieuwe jaar beginnen! Hoe zit het met jullie goede voornemens, reislustige plannen en ambitieuze doelen voor het komende jaar? Of heb je juist momenten van 2016 die je heel graag met de rest wilt delen? Laat het hieronder weten in een reactie, zodat we allemaal kunnen meegenieten. Happy 2017!
Grmbl, liet ik een comment na, bleek er een foutmelding te zijn. Anyway, poging 2… haha! Ik ben erg blij dat ik je in 2016 heb mogen ontmoeten. Verder denk ik dat je een geweldig jaar achter de rug hebt en ook het nieuwe jaar klinkt érg goed. Ik wens je alvast erg veel succes en veel reisplezier.
Naomi recently posted…Goodbye 2016: I’m so glad you are over
Dat heb ik de laatste tijd ook steeds vaker, grrr! Ik vond het ook heel tof om jou te ontmoeten Naomi. In 2017 nog maar een keer meeten toch? 😉 Of alweer drukke reisplannen voor dit jaar op de planning?
Fantastisch jaar heb je gehad! Je hebt zoveel mooie reizen mogen maken en prachtige foto’s geschoten! Ik ben benieuwd wat je allemaal meer gaat doen met video! IK vind je filmpjes altijd onwijs leuk dus ben benieuwd naar meer. Ikzelf ga juist één artikel minder per week posten en proberen mijn blog meer te laten groeien. Morgen ook bij mij een terugblik online (eindelijk haha)! Heb pas sinds 2 dagen een nieuwe laptop dus eindelijk kan bloggen weer! Al moet ik zeggen dat ik in tijden al niet zo goed ben uitgerust. Dat zegt een hoop denk ik… Een fantastisch nieuwjaar gewenst!!
Sabine recently posted…6 maanden tot onze bruiloft: say yes to the dress!
Ja die balans tussen dingen doen en ontspannen is soms zo lastig hè? Maar het helpt wel echt hoor! En dat is het fijne als je niet blogt voor je (fulltime) beroep: je kunt het soms ook gewoon lekker een paar dagen aan je voorbij laten gaan. 😉 Jij hebt ook een heerlijk jaar achter de rug, met de bruiloft natuurlijk als een van de hoogtepunten! Al zin in het feest hier in Nederland? 😉
Wat leuk altijd, van die jaaroverzichten! Ook deze vind ik heel leuk om te lezen. Ik ben blij te horen dat het zo goed gaat met je website! Ik volg je denk ik nu ongeveer een half jaar en ik heb ook al diverse eerdere blogposts gelezen; allemaal even leuk! 😀
Gave reisvooruitzichten heb je, ik ben erg benieuwd hoe je het er gaat hebben. Ik ga dit jaar naar Venetië (carnaval!) en West-Amerika. Dat is iig al geboekt, er zijn nog plannen voor meer maar dat laat ik je tzt nog weten als het definitief wordt. 🙂
Ik wens je alle goeds voor 2017, zoals: goede gezondheid van jezelf en je dierbaren, veel reislustigheid, vele mooie reizen en veel schrijfinspiratie voor op je website (daar heb ik dan zelf ook weer wat aan! 🙂 ).
CHEERS!
Wat ontzettend tof dat je naar het carnaval in Venetië gaat Angela! Mocht je er nog vragen over hebben die niet worden beantwoord in een van de Venetië blogs weet je me te vinden 😉 Ik wens jou ook een heel fijn, liefdevol en reislustig 2017! En mooie reisfoto’s mag je altijd mijn kant op sturen, ik deel er voortaan een paar van lezers in ieder maandoverzicht 😉
Ik wil met jou duiken! Maar eerst even je brevet halen 🙂 Ik ben dan wel divemaster, ik heb geen zin te assisteren bij lessen.
Ik ben benieuwd naar je nieuwe avonturen en video’s. Op naar een mooi 2017!
Zie ik je op de vakantiebeurs?
Ja dat lijkt me inderdaad ontzettend tof! Maar ja ik zit wel een paar niveaus lager wat betreft ervaring haha. Ik heb 3 keer in mijn leven geduikt, waarbij ik slechts 1 keer daadwerkelijk in zee ben geweest :’) Ik wens jou ook een heel fijn, liefdevol 2017 toe Jenny! Ik ben waarschijnlijk beide Vakdagen aanwezig, dus ik denk dat we elkaar nog wel tegen zullen komen 🙂
Wat een heerlijke reizen heb je gemaakt afgelopen jaar! En wat gaaf dat je naar de Filipijnen gaat, nu al benieuwd naar al je prachtige foto’s. En als je de kans krijgt, moet je zeker naar Marokko gaan! Echt een van de mooiste landen die ik heb gezien 🙂
Haha ja ik heb al verschillende routes door Marokko in mijn hoofd zitten, al lijkt het me ook heel erg fijn om gewoon een maandje aan de kust te zitten en werken te combineren met surfen en uitwaaien aan zee 🙂 We shall see! Jij nog leuke reisplannen voor 2017?
Ohh ja dat klinkt ook heerlijk! Ik hoop dit jaar een paar maanden in het buitenland te gaan wonen, via het werk van m’n man. Deze maand horen we of het doorgaat en als we dat weten kunnen we eindelijk reisjes gaan plannen voor het nieuwe jaar! Ik hoop natuurlijk vanaf daar en anders vanuit NL maar veel leuks plannen om de teleurstelling te compenseren haha.
Wat ontzettend leuk Tarinda. 🙂 Heb je al een idee waar in het buitenland, of blijft dat nog een grote verrassing totdat jullie groen licht hebben gekregen? Ik ga voor je duimen dat het doorgaat!
Wauw wat een gaaf reisjaar! Cuba staat bij mij heel hoog op mijn lijstje, maar moet met mijn 2017 plannen toch nog eventjes (een jaartje) wachten… Heel leuk ook om je Venetië artikelen te lezen! Ik kan niet wachten tot ik daar ben in februari 🙂
Caro recently posted…Born on a Plane 2016 in een vliegtuig(vogel)vlucht
Wat leuk dat je in februari naar Venetië gaat, je zult het ongetwijfeld hartstikke gaaf vinden! En vergeet niet om extra batterijen voor je camera mee te nemen, want je blijft de hele dag door fotograferen haha ;p
Wat een mooi jaaroverzicht. Leuk dat je met je moeder en zusje op reis bent geweest. Dat heb ik dit jaar eindelijk ook weer gedaan, wel allemaal apart van elkaar, dus echt met zijn drieën mag binnenkort ook wel 😉 Op naar een hopelijk minstens net zo mooi 2017.
Shirley recently posted…Het gebrek aan een terugblik op 2016
We deden dat vroeger minstens 1 keer per jaar, soms zelfs 2 keer. Maar als je ouder wordt maakt iedereen steeds meer eigen plannen en wordt het lastiger om iets samen in te plannen. Dus het was wel leuk om weer een keer met z’n drieën op pad te gaan! En mocht je niet ver weg kunnen gaan, dan zijn er ook veel bestemmingen in eigen land (of over de grens in België en Duitsland) voor een leuk weekendje weg samen 🙂 Jij ook een heel mooi 2017 gewenst Shirley!
Zo’n drone lijkt mij ook wel wat, maar het gevaar is dat je op reis zoveel bezig bent met het maken van beelden, dat je vergeet te genieten. Hoe zorg jij ervoor dat je daar balans in houdt?
Haha die grens ben ik allang voorbij, want op reis ben ik ook al constant met mijn systeemcamera bezig ;p Ik blijf toch vaak met een “fotografie-oog” naar de wereld om me heen kijken. Ik denk dat je alleen die balans kunt vinden door de camera (of in dit geval de drone) dan een dagje niet mee te nemen en voor jezelf te besluiten dat je dan eventueel maar wat mooie beelden mist. 😉
Je maakte even een pas op de plaats, maar ondanks dat heb je zoveel onwijs toffe bestemmingen gezien en zoveel gedaan. Wow, dat dit allemaal in een jaar past hè, als je het zo in zo’n overzicht zet lijkt het echt veel. 🙂 Op naar een mooi 2017!
Ja toen ik met het jaaroverzicht bezig was realiseerde ik dat ik – hoewel ik het de laatste maanden wat rustiger deed – alsnog behoorlijk veel in het buitenland zat :p Wel allemaal op mooie plekken! Jij ook een mooi 2017 gewenst, dat je goed bent gestart in Marokko! 😉
Wat heb jij een geweldig reisjaar achter de rug! En mooie cijfers ook 🙂 Ik wens je veel plezier en succes voor 2017, happy new year!
Dank je wel Co, jij ook een heel mooi, fijn en reislustig 2017 gewenst! Staan er al nieuwe trips op de planning? 🙂
Wat een gaaf jaar heb je gehad zeg! Ik heb heel veel nieuwe dingen geleerd dankzij deze post trouwens: Ik had nog nooit van Mount Roraima gehoord, maar wat ziet dat er gaaf uit! Die digital nomad activiteiten klinken ook echt heel gaaf!! Ik had er eigenlijk nooit over nagedacht naar conferenties te gaan, maar waarom ook eigenlijk niet. Wat een inspirerende post!
Dominique recently posted…Plans for 2017
Bedankt Dominique! Ik hoop dat jij ook een leuk jaar achter de rug hebt? 🙂 Roraima staat inderdaad heel erg hoog op mijn lijstje, misschien dat ik het daarom maar steeds vooruit blijf schuiven ;p Welke bestemming staat er eigenlijk bij jou bovenaan? 😉
Wauw, ook al zo’n mooi reisjaar achter de rug en mooie plannen voor dit jaar! Ik was afgelopen zomer heel even in Zwitserland en ga graag nog eens terug om meer te zien. Maar de reis van 2017 wordt vermoedelijk toch wel Nieuw-Zeeland 🙂
Veel succes met je blog dit jaar, en geniet van het reizen!
Natasja – Watzijzegt recently posted…2016 in reizen: van Aarhus tot San Diego
Nieuw-Zeeland is ook wel een heel mooi vooruitzicht Natasja! Ik moet bekennen dat Zwitserland nooit echt hoog op mijn lijstje stond, totdat er ineens op Instagram zo veel prachtige foto’s voorbijkwamen! En toen een vriend van me ook nog eens naar Zürich verhuisde wist ik dat ik het land gewoon eens moet gaan ontdekken ;p Jij ook een heel fijn, liefdevol en reislustig 2017 gewenst!
Mooi jaaroverzicht! Direct even je Winterberg-blogs gelezen. Daar hebben we binnenkort ook ons eerste wintersportweekendje. De kinderen gaan op skiles, ik ga eerst maar eens kijken….
Wat leuk dat jullie naar Winterberg gaan! Ik vond Winterberg verrassend leuk, ook al kan het erg druk zijn. Er zijn veel blauwe pistes waar je lekker kunt leren skiën en snowboarden, maar ik heb ook genoeg mensen bijvoorbeeld zien wandelen en rodelen. Of gewoon lekker bij de open haard een boek lezen met een warme kop chocomel. Jullie zullen je sowieso niet vervelen 😉
Wat een leuk en uitgebreid jaaroverzicht om te lezen! Cuba staat heel hoog op mijn lijstje voor 2017 maar nu heb je me aan het twijfelen gebracht met Jamaica! Er is gewoon ook té veel moois te ontdekken op de wereld… De beste wensen voor 2017! (Mag het nog? Nou ja, het is gemeend ;-)).
Marjolein recently posted…16 favoriete Berlijnontdekkingen uit 2016
Haha ja lastig kiezen hè? De wereld is ook zo mooi! Cuba en Jamaica zijn allebei prachtig, maar qua sfeer en instelling van de mensen gaat mijn voorkeur toch uit naar Jamaica. Maar het ligt er ook aan hoeveel tijd je hebt. Als je bijvoorbeeld maar twee weken hebt zou ik kiezen voor Jamaica, want in die tijd kun je een rondreis over het hele eiland maken. In twee weken tijd moet je op Cuba bijvoorbeeld al kiezen tussen het oosten (heel mooi en wat minder toeristisch met Baracoa en Santiago de Cuba) of het westen (ook geweldig met Viñales, Trinidad en Havana, maar die route is wel ontzettend populair). Succes met kiezen en jij ook nog een heel mooi 2017 gewenst (ook al is de eerste week al voorbij haha)!
Mooi overzicht. Zowel wat je post als hoe je bent komt altijd heel fijn over online.
Ergens in je blog klikte ik door en inmiddels ben ik een uur verder doordat ik op allerlei andere sites belandde, maar hier ben ik weer: ik wens je een heel gelukkig 2017! Veel plezier op de Filipijnen. En ja, Marokko is ook heel mooi!
Denise – Follow my footprints recently posted…Follow my footprints jaaroverzicht 2016
Awh dat vind ik ontzettend lief om te horen, bedankt Denise! Heb jij al nieuwe plannen voor 2017 staan of laat je je verrassen door wat er op jouw pad komt? 😉
Wat een mooi jaaroverzicht Jessica! Carnaval in Venetië lijkt mij ook erg gaaf om mee te maken en ik zou graag nog eens terug willen naar Amerika. Ik wens je een heel mooi 2017!
Kelly | Dutchie on the Road recently posted…Petra: magisch wereldwonder in Jordanië
Ja ik zou het ook niet erg vinden om nog een keer terug te gaan naar de prachtige natuur van Amerika! Alleen vindt mijn bankrekening dat volgens mij niet zo leuk haha ;p Jij ook een heel fijn 2017 vol mooie reizen gewenst Kelly!
Wat een mooi jaar heb jij achter de rug! Mooie plekken bezocht en mooie moment beleefd. Volgende maand ben ik aanwezig bij het reislustige freelancer(s) event, ik heb er erg veel zin in! Op naar een mooi en reislustig 2017 🙂
Gabrielle ~ GlobeGirl recently posted…Prachtige treinrit door Schotland [Fort William – Mallaig]
Wat leuk om je volgende maand te ontmoeten Gabriëlle 🙂 En jij ook nog een heel fijn 2017 vol mooie (reis-) plannen gewenst!
Wat had je een fijn jaar, goeie terugblik! Van Pieterburen naar Jamaica, wat een afwisseling! 😉 En een mooie groei, dik verdiend natuurlijk! Ik kijk onwijs uit naar alle filmpjes die je in 2017 gaat maken. Super om zo ‘mee op reis’ te zijn. Voelt toch anders dan in tekst en foto’s. Geniet van de Filipijnen lady!
Marcella recently posted…Zuid-Afika, Zermatt & Zagreb – Wishlist ABC
Haha het was inderdaad een heel gevarieerd jaar wat betreft bestemmingen Marcella 😉 En ik heb ontzettend veel zin om de Filipijnen met video vast te gaan leggen, wordt leuk!
Wauw, wat een avonturen! Grappig, Jamaica trok mij echt toaal niet maar je hebt me wel nieuwschierig gemaakt! Je plannen en wishlist voor 2017 klinken awesome, geniet ervan!
Wat leuk om te horen Sheelagh! Ik hoor wel vaker dat mensen niet echt een beeld hebben bij Jamaica, dus het is altijd leuk om mensen wat meer over dit prachtige eiland te vertellen 🙂 Jij ook een heel mooi 2017 gewenst!
Wauw! Wat heb je een fantastisch reisjaar achter de rug. Heel veel mooie plekken… soms vind ik het zo bijzonder dat wij de kans hebben dit allemaal te mogen en kunnen ontdekken. Ik denk een of twee generaties voor ons, die konden dat op onze leeftijd niet en niet eens over denken (velen dan). Jamaica ziet er geweldig uit! En ooh, ben helemaal aan het dromen geslagen door de prachtige beelden in je artikel! Alle moois en sprankelends voor 2017 gewenst. Én heel veel plezier in de Filipijnen!
Daar had ik het toevallig laatst nog over met mijn moeder haha. Dat de wereld alsmaar kleiner wordt en het voor iedereen veel gemakkelijker wordt om andere bestemmingen te bezoeken. We hebben wat dat betreft inderdaad wel geluk dat we een generatie zijn die gemakkelijk iets kan doen met die reislust. Ook wat betreft werken wordt alles veel globaler en gebeurt bijna alles tegenwoordig op een laptop. En of die laptop nou ergens in Nederland op kantoor of in een paradijsje in Azië staat… 😉 Jij ook een heel mooi jaar gewenst Anouk! Nog leuke plannen de komende tijd? 🙂
Je hebt echt een reislustig 2016 achter de rug zeg, met mooie bestemmingen. Af en toe rust pakken is helemaal niet verkeerd. De beste ideeën komen als je niks doet haha. Heel veel mooie reizen gewenst voor 2017 én natuurlijk de nodige balans Filipijnen klinkt zeker niet verkeerd.
Bedankt voor je lieve reactie Carolien en jij ook nog een fijn 2017 met mooie reisplannen gewenst. 🙂 Ik heb weer zin om verhalen te gaan schrijven en mooie video’s te gaan maken in de Filipijnen!
Wauw, wat een mooie reizen heb je dit jaar gemaakt zeg! Leuk om het ook in een overzicht te zien. Jamaica ziet er echt geweldig uit!
Aniek – travelwriter.nl recently posted…Wishlist: vijf zonvakanties mét cultuur aan de kust van Portugal
Ja toen ik het jaaroverzicht maakte besefte ik pas hoe veel mooie plekken ik het afgelopen jaar heb bezocht haha. Dat er voor 2017 maar weer net zo veel mooie plannen mogen komen! 😉
Hihi, dat rode pakje is favoriet precies want dat zie ik meer dan één keer op jouw foto’s verschijnen. 😉 Ik hoop dat 2017 jouw jaar wordt: eentje met fijne jobs en mooie reizen, maar vooral een jaar in evenwicht zoals je zelf aangeeft. Ik wist helemaal niet dat je video gestudeerd had, ben benieuwd naar wat je er mee gaat doen. Oh en mocht je je PADI willen halen: mijn vriend heeft zijn Open Water gehaald in Moalboal bij Cebu Divers (rechterkant van het strand). Kan je al meteen een dingetje van je bucketlist behalen. 🙂
PS: je mag me op de hoogt houden van dat event in Londen, misschien wil ik wel mee 🙂
Lotte – scratchingmymap recently posted…The Big Trip #10: voor alles een eerste keer
Ja die rode jumpsuit is inderdaad erg fijn, maar het is ook een van de weinige leuke outfits die ik vaak mee op reis heb haha! En ik heb inderdaad televisiejournalistiek gestudeerd, al had ik destijds nooit verwacht dat ik reisvideo’s zou gaan monteren voor m’n job. Maar het is wel een erg fijne afwisseling met het schrijven! Jij ook een heel mooi jaar gewenst Lotte, en we houden contact over Traverse in Londen! 🙂 Wanneer ben je eigenlijk weer in eigen land te vinden?
Cuba is mij net te ver, maar venetië ga ik zeker heen!